İstehlak Mallarının Ekspertizası Mərkəzinin tərəfdaşlığı ilə növbəti “Aqrar Biznes Festivalı” Samux rayonunda baş tutub. Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin Aqrar İnnovasiya Mərkəzinin təşkil etdiyi festival Samux rayonunda ilk dəfə təşkil olunan “Ərik Festivalı” ilə birgə keçirilib.
Festivalda Samux Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Firdovsi Əliyev, Aqrar İnnovasiya Mərkəzinin direktoru Anar Cəfərov, müxtəlif nazirlik və komitələrin məsul şəxsləri, millət vəkilləri, bir neçə ali təhsil müəssisələrinin rəhbərləri, türkdilli dövlətlərin nümayəndələri, banklar, yerli və xarici iş adamları və rayon ictimaiyyəti, həmçinin ətraf rayonlardan gələn qonaqlar iştirak edib.
Festival çərçivəsində Qarayeri qəsəbəsindəki Forer qardaşlarının XIX əsrə aid tarixi şərab zavoduna ekskursiya təşkil edilib.
Ziyarətçilər “Aqrar Biznes Festivalı” və “Ərik Festivalı” üçün qurulmuş stendlərdə nümayiş etdirilən məhsullara tanış olub, xidmətlər barədə məlumatlar əldə ediblər.

The next "Agrarian Business Festival" took place in Samukh district in partnership with the Consumer Goods Expertise Center. The festival, organized by the Agrarian Innovation Center of the Ministry of Agriculture, was held together with the "Arik Festival" organized for the first time in Samukh district.
At the festival, Firdovsi Aliyev, head of the Samukh District Executive Power, Anar Jafarov, director of the Agrarian Innovation Center, officials of various ministries and committees, members of parliament, heads of several higher education institutions, representatives of Turkic-speaking countries, banks, local and foreign businessmen and the district community, as well as the surrounding area, attended the festival. guests from regions participated.
Within the framework of the festival, an excursion was organized to the historical winery of the Forer brothers from the 19th century in the settlement of Garayeri.
The visitors got acquainted with the products displayed at the stands set up for the "Agrarian Business Festival" and "Arik Festival" and received information about the services.